ירון אינגר
CTO
Lightricks

ירון מתכנת מאז שהוא זוכר את עצמו. בצבא היה חוקר ומפתח ב-8200, וחשב שהוא יודע הכל על מחשבים. אחרי השחרור התראיין לחברה גדולה ובראיון הבין שהוא בעצם לא מבין כלום בתיאוריה של מדעי המחשב, ולכן עשה תואר ראשון בהנדסת מחשבים ותואר שני במדעי המחשב באוניברסיטה העברית. באמצע הדוקטורט הרגיש שאפשר להשפיע יותר על העולם דרך התעשייה מאשר דרך מחקר אקדמי ועזב את האוניברסיטה לטובת הקמת Lightricks עם עוד ארבעה חברים, בה הוא עובד חמש שנים מאז הקמתה. החברה נחשבת למובילה בתחום התוכנות לעיבוד תמונה במכשירים ניידים, ועומדת מאחורי האפליקציות המקצועיות לעיבוד תמונה Facetune ו-Enlight.

מה הוא הפרויקט הכי מורכב (אך גם אולי ההכי מספק) שהיית מעורב בו?

כחלק מהפיתוח של Facetune 2 היינו אמורים לחתום על חוזה עם חברה שתספק לנו אלגוריתם שמאפשר הפיכה של תמונת פנים בודדת למודל תלת ממדי מפורט. יומיים לפני החתימה על ההסכם הסתבר לנו שהחוזה מבוטל כי החברה נקנתה על ידי חברה גדולה ומוכרת, ונשארנו בלי פיצ׳ר מאוד חשוב שחלק גדול מהמוצר התבסס עליו. בהחלטה די מטורפת החלטנו לבנות את האלגוריתם הזה בעצמנו וכמה שיותר מהר, כי לא יכלנו להוציא את המוצר בלעדיו. שלושה חודשים (וחגי תשרי) אחר כך ועבודה מאוד קשה הביאה לכך שהיה לנו אלגוריתם שעבד יותר מהר ויותר טוב מהאלגוריתם המקורי שרצינו לקנות.

תן טיפ למי שרוצה להגיע לתפקיד דומה

מצד אחד תשאפי להיות ״מגדלור טכנולוגי״ - תהיי זו שמבינה כמה שיותר לעומק בכמה שיותר תחומים טכנולוגיים שהחברה מתעסקת בהם ואיפה שהיא צריכה להיות. מצד שני תביני את הביזנס של החברה בצורה מעולה, כי חלק גדול מהתפקיד הוא להבין מהם הפתרונות הטכנולוגיים המתאימים לדרישות העסק מבחינת זמן, כוח אדם, איכות וכדומה.

היה לי אלבום מדבקות מהסבנטיז שקיבלתי מדוד שלי של הנחיתה על הירח, אז רציתי להיות אסטרונאוט. אחרי זה גיליתי שלא טסים יותר לירח אז ירדתי מזה.

מה החלק המספק ביותר בתפקיד, ואילו רגעים פחות?

החלק המספק ביותר בתפקיד ללא ספק הוא לראות איך אנשים שהגיעו לחברה עם ניסיון מצומצם בתחומי העיסוק שלנו, אבל עם הרבה פוטנציאל, מתפתחים בזמן קצר ומגיעים לתפקידים של מפתחים ומנהלים טכניים בצוותים שעובדים על המוצרים הכי מורכבים שעושים היום במובייל.

פחות מספק אותי שעם גדילת החברה אני פחות עובד בידיים בעצמי, אבל אני מקפיד להקדיש לפחות יום בשבוע (ולפעמים גם לילות) כדי לפתח דברים שהם בעלי סיכון גבוה יותר להצלחה. זה גם עוזר לי להבין יותר את זווית המפתח כי ״דברים שרואים משם לא רואים מכאן״. זה עיקרון מנחה אצלנו בכל הדרג הניהולי ואני מקווה שישאר ככה גם בעתיד.

מה העובדים שלך לא יודעים עליך?

כשהייתי סטודנט תקלטתי בפאבים כדי לקבל בירה בחינם.

איפה אתה רואה את עצמך בעוד 5 שנים?

לשמחתי אני כבר עכשיו עוסק בתחום שהכי מעניין אותי, עם אנשים שאני סופר מעריך ואוהב. כנראה שזו הסיבה שכאשר קיבלנו הצעות לקנות את החברה, סירבנו. לכן אני מקווה שבעוד חמש שנים עדיין אהיה ה-CTO של Lightricks, שכמובן תגדל למאות מתכנתים, מספר סניפים בעולם ופורטפוליו מוצרים רחב בהרבה מהיום.

מה רצית להיות 'כשהיית קטן'?

היה לי אלבום מדבקות מהסבנטיז שקיבלתי מדוד שלי של הנחיתה על הירח, אז רציתי להיות אסטרונאוט. אחרי זה גיליתי שלא טסים יותר לירח אז ירדתי מזה.

שיתוף