מיטל הסל
VP R&D
Brayola

מיטל עובדת ב-Brayola, הנחשבת כיום לאחת מחנויות החזיות המקוונות הגדולה ביותר הודות להתאמה האישית שהיא מציעה, מזה 9 חודשים. לפני כן, עבדה בסטארטאפ של זירת אשראי חברתית ושם ניהלה את כל קבוצת הפיתוח. את דרכה היא התחילה כמתכנתת והתקדמה לתהליך של מובילת משימה, ראש צוות, מנהלת קבוצת פיתוח ולבסוף מנהלת פיתוח. מזה כעשור שהיא עובדת בפיתוח תוכנה בסטארטאפים שונים והיא אף הובילה הקמה של מערך הדרכות ובניית בית ספר למתכנתים צעירים חסרי ניסיון. היא מחזיקה בתואר ראשון במערכות מידע ניהוליות מטעם אוניברסיטת חיפה.

מה הפרויקט שאת הכי גאה בו?

הפרויקט שאני הכי גאה בו הינו בחברה הנוכחית שאני עובדת בה והוא: Find My Size.

שזה בעצם אומר: בהינתן פרטים על חזייה אחת שיש לך בארון, מה המידה המתאימה ביותר עבורך של החזייה אותה את מעוניינת לרכוש. בניתי כאן לוגיקה המבוססת על האלגוריתם הראשי של החברה אך מוסיפה ומרחיבה אותו בהתאם לדרישות. במהלך הפרויקט למדתי להכיר את המוצר שלנו לעומק, את המורכבות שבמציאת מידת חזייה בעולם בו כל אישה היא אחרת, בעלת מבנה גוף שונה טעם וסגנון שונים. הכרתי מומחים ויועצים בכירים בתחום מחו"ל, הייתי בקשר עם עובדי החברה בארה"ב ובאנגליה. אני גאה להיות חלק מפרויקט שהוא בעצם אבן דרך מאד חשובה עבור החברה אשר אני עובדת בה כיום.

תני טיפ למי שרוצה להגיע לתפקיד דומה

להאמין בעצמך, לא לוותר, לקפוץ על ההזדמנות בשתי ידיים כשהיא נקרית בדרכך. ללמוד היטב את תחום עיסוקה של החברה ואת המוצר. לעשות עבודה טובה זה לא מספיק, צריך לדעת בנוסף ליצור קשרים ולדאוג שידעו מה עשית ועד כמה אתה תורם לחברה. והכי חשוב, לזכור שענף ההייטק בישראל הוא לא גדול וסביר להניח שאנשים אשר עבדת עמם בעבר, כנראה תפגוש שוב בעתיד ולכן חשוב לשמור על יחסי אנוש טובים, לכבד את מי שסביבך.

לדעתי, נשים מביאות לעולם ההייטק ראייה שונה שחשוב שתהיה ולכן חשוב להמשיך ולקדם את נושא השתלבות נשים בתפקידים טכנולוגיים בתחום.

מה החלק המספק ביותר בתפקיד, ואילו רגעים פחות?

החלק הכי מספק הוא להיזכר איך כשהגעתי לחברה והתחלתי לעבוד בתפקיד, היו לי תכניות לגבי כיצד להביא את מחלקת הפיתוח מנקודה מסוימת על ציר הזמן לנקודה שנייה. וכיום, שאר העובדים ואני בעצם רואים כמה התקדמנו בזמן יחסית קצר. איך שיפרנו את צורת העבודה, תהליכים, זמני פיתוח ועמידה בזמנים, תקשורת, אפיון, הגדרת יעדים והמוצר עצמו. גם מאד נהניתי מהדרך עצמה.

הרגעים המאתגרים יותר אני מניחה הם להיות חלק מהכנסת שינויים לחברה אשר עוברת תהליך צמיחה. עברתי את זה בכמה חברות וזה מסע מאתגר ומספק. שינוי בעצם הגדרתו הוא לא קל, במיוחד לעובדים אשר נמצאים בחברה תקופה ארוכה ורגילים לצורת עבודה מסוימת ולתרבות ארגונית קיימת. לדעתי, חשוב שהשינוי יהיה מגובה בהנהלה הבכירה בחברה וינוהל בעדינות תוך כדי התחשבות בעובדים. בסופו של דבר, לכולנו יש מטרה משותפת שיש לזכור: הצלחת החברה והמוצר ולהביא ערך מוסף ללקוחות ולכל בעלי העניין.

בואי נדבר רגע על זה שאת אישה בתחום שלצערנו נחשב מאוד גברי. את מרגישה שזה משפיע איכשהו?

שאלה לא פשוטה. אני מניחה שכן, זה משפיע. העולם שלנו אכן מאד התקדם מבחינת שוויון מגדרי, במיוחד ענף ההייטק אך יש עדיין פער גדול. עבדתי במקומות שקיבלתי בהם יחס שווה ללא קשר להיותי אישה, אך היו מקומות שחוויתי אפליה או דיעות קדומות. אני לא טיפוס שמוותר ובכל מקום אני נלחמת עבור צדק ושוויון ומשתדלת להיות הכי טובה שאני יכולה. כיום אני עובדת בחברה שמעצימה נשים וקיבלתי כאן הזדמנות נהדרת ואני לוקחת את זה מאד ברצינות, משקיעה ועובדת קשה. לדעתי, נשים מביאות לעולם ההייטק ראייה שונה שחשוב שתהיה ולכן חשוב להמשיך ולקדם את נושא השתלבות נשים בתפקידים טכנולוגיים בתחום.

מה העובדים שלך לא יודעים עליך?

אני מאד אוהבת לשחק ביליארד ואני די טובה בזה, וגם לצפות בתוכניות על שיפוץ כלי רכב ואופנועים.

איפה את רואה את עצמך בעוד 5 שנים?

אני מאמינה שאהיה באחד משני מקומות, או כ-CTO או שאקים מיזם משל עצמי. עד היום להיות VP R&D היה בפסגת השאיפות שלי. כיום אני מבינה שאני יכולה להתקדם הרבה יותר גבוה. אני מניחה שזה עניין של בשלות, זמן, בגרות והתפתחות אישית. לאט לאט את לומדת להאמין בעצמך יותר ובהתאמה להציב לעצמך שאיפות, יעדים ומטרות חדשים.

שיתוף