קרין מוסקוביץ'
VP R&D
Riskified

קרין התחילה לעבוד ב-Riskified לפני כארבעה חודשים. החברה נלחמת בהונאות באתרי מסחר אלקטרוניים באמצעות טכנולוגיה של ניתוח התנהגותי של משתמשים ולמידת מכונה. לפני כן, ניהלה קרין קבוצות וצוותי פיתוח במגוון חברות, ביניהן SimilarWeb ו- Tufin Technologies. כמו כן הייתה מהנדסת תוכנה, גם בסטארטאפים קטנים של פחות מ-10 מפתחים וגם בחברות גדולות כמו מיקרוסופט. היא מחזיקה בתואר ראשון במדעי המחשב ופסיכולוגיה באוניברסיטה העברית, במסגרת תוכנית המצטיינים ״אמירים״ של הפקולטה למדעי הטבע.

מה זה אומר להיות מנהלת פיתוח בחברת Riskified?

מצד אחד אנחנו מובילים בשוק שלנו, מניעת הונאות במסחר אינטרנטי, ויש לנו כבר בסיס לקוחות רחב. מצד שני, לשוק שלנו יש עוד פוטנציאל אדיר. ברבעון האחרון הרמנו מוצר חדש לחלוטין מאפס, ואנחנו כל הזמן מתמודדים עם אתגרים של scale. כל יום מביא איתו אתגר טכנולוגי חדש, ולכן מחלקת הפיתוח צריכה כל הזמן להתקדם באומץ לטכנולוגיות חדשות. בכלל הסביבה היא מאוד דינמית, כל הזמן קורים דברים וזה מאוד מאתגר. היתרון הוא שזה מייצר המון עניין למפתחים חזקים, שחושבים מהר ולא חוששים לנסות דברים חדשים.

מה הפרויקט שאת הכי גאה בו?

אחרי שנה בתפקיד הראשון שלי כמפתחת, המפתח הבכיר של הרכיב הכי טכני ומורכב במוצר עזב וסמכו עליי שאכנס לעניינים ואמלא את מקומו. במשך חודשים עשיתי reverse engineering לקוד מסובך ולא מתועד וקראתי המון חומר באינטרנט ובספרים. זו היתה עבודה קשה למפתחת צעירה אבל כל יום למדתי משהו חדש וחזרתי הביתה בערב בתחושה של התרוממות רוח. בסוף הפכתי למנהלת הטכנית של הרכיב ולסמכות טכנולוגית משמעותית במחלקת הפיתוח. המסע הזה היה חוויה מעצימה ובסיס להרבה מהדברים הגדולים יותר שעשיתי אחר כך. מתוך זה גם למדתי לקח חשוב שמלווה אותי כמנהלת - לסמוך על העובדים, להאמין שהם יוכלו לעמוד באתגרים הכי גדולים, ללמד את היכולת ללמוד ולחקור לבד ולהגדיל את תחושת המסוגלות שלהם.

מהו הפרויקט שהיית הכי רוצה להיות חלק ממנו עכשיו?

אני נמצאת בו ממש עכשיו. R&D חזק והמון אתגרים טכנולוגיים בחברה עם פוטנציאל אדיר ואווירה מדהימה.

תני טיפ למי שרוצה להגיע לתפקיד דומה

כשעולה ההזדמנות להתקדם לתפקיד שלא בדיוק תפור עליך אלא טיפה גדול יותר, תגידי כן ותשלימי את הפער תוך כדי עבודה. זה טיפ שנותנים בדרך כלל לנשים. אנחנו נוטות להציע את עצמנו או לומר כן רק למשרות שתפורות בדיוק על הנסיון והיכולות שאנחנו מאמינות שיש לנו, ולהתרחק מתפקידים שדרישות הכניסה אליהם, על הנייר, אפילו קצת יותר גדולות, ולכן הקידום שלנו מתעכב. החיפוש אחר האתגר הבא, שגדול יותר מהקודמים לו, עזר לי מאוד להתקדם בקריירה אבל חשוב מכך, פתח לי דלתות לפרויקטים מעניינים ועולמות חדשים. ותמיד השלמתי את הפער בקלות.

מה החלק המספק ביותר בתפקיד, ואילו רגעים פחות?

מספק לפתח מוצר שנותן ערך אמיתי ומשמעותי ללקוחות, ועושה טוב בעולם. המוצר שלנו באמת מגן על בעלי עסקים מהונאות. בנוסף, מספק אותי לראות איך האנשים שאני מנהלת גדלים ומתפתחים לאורך הדרך, ולעזור להם לעשות את זה. בקשר לחלקים הפחות מספקים - כמות המצגות שצריך להכין ושאין בהן קוד בהחלט עולה ככל שמתקדמים בדרגות הניהוליות.

כשעולה ההזדמנות להתקדם לתפקיד שלא בדיוק תפור עליך אלא טיפה גדול יותר, תגידי כן ותשלימי את הפער תוך כדי עבודה

מה העובדים שלך לא יודעים עליך?

הייתי כתבת צעירה במעריב לנוער פעם, והשתעשעתי הרבה זמן במחשבות על עבודה בתחום התקשורת.

בואי נדבר רגע על זה שאת אישה בתחום שלצערנו נחשב מאוד גברי. את מרגישה שזה משפיע איכשהו?

כן. אני מאמינה שהטיות קוגניטיביות ודעות קדומות משפיעות לפעמים על היחס כלפינו, ומקשות עלינו לעומת עמיתינו הגברים. זה גם לא פשוט להיות האישה היחידה בחדר, והייתי שמחה לראות עוד נשים מנהלות בתפקידים בכירים. לשמחתי, ב-Riskified יש לא מעט נשים גם בהנהלה וגם בפיתוח וזה בהחלט מייצר אווירה אחרת. אני מעריכה מאוד את הפעילות של ארגונים כמו shecodes ומאמינה ששינוי יגיע ככל שיותר נשים יהיו בתעשיה. בשנים האחרונות למדתי לראות בזה את החלקים המעצימים. השונות מאפשרת לי לבלוט בכל מיני פורומים, ואפשר לנצל את זה לטובה. חוץ מזה, אם מלכתחילה יש איזושהי הטיה שלא לטובתנו, הרי שאת ההצלחות שלנו מגיע לנו לחגוג יותר.

איפה את רואה את עצמך בעוד 5 שנים?

ממשיכה לגדול ולהתפתח, לא משנה באיזה תפקיד אני נמצאת, ונהנית לבוא לעבודה כל יום. אלה הדברים הכי חשובים.

שיתוף