ישראל דויד
CTO
hibob

ישראל הוא אחד מהשותפים בחברת hibob, המציעה פלטפורמת ענן לניהול התקשורת בין מעסיקים לעובדים בכל הקשור למשאבי אנוש והביטוח. בעשור האחרון הוא כיהן במגוון תפקידים החל מחברות של 3 אנשים ורעיון עד לתאגידים אמריקאים גדולים בארץ ובחו"ל.

מה זה אומר להיות מנהל פיתוח או CTO בחברה?

להיות CTO בחברה כמו hibob זה קל, יש לנו מחלקה של אנשים מאוד מוכשרים ומנהלים מצוינים שיודעים לעשות את העבודה לבד. אני מקיף את עצמי באנשים יותר מוכשרים ממני וזה עובד.

מה הוא הפרויקט הכי מורכב (אך גם אולי ההכי מספק) שהיית מעורב בו?

כל מה שעשיתי היה מעניין ומספק. להקים חברה זה אחד הדברים הכי מרגשים ומרתקים שעשיתי. לחשוב על רעיון, להיות חלק מקבוצה קטנה וחולמת, לבנות צוות מאפס, להתוות אסטרטגיה וכו. החלק המתגמל זה אחרי שאתה בונה מאפס-לראות את זה קורה. כשלקוחות גדולים ומותגים מובילים בוחרים בך, ואתה מבין שפתרת להם בעיה אמיתית  זה 'פאן'.

להיות CTO בחברה כמו hibob זה קקקקלללל

מה הפרויקט שאתה הכי גאה בו? הילדים שלי (כן גם הם יהיו מופתעים מזה).

מה החלק המספק ביותר בתפקיד, ואילו רגעים פחות?

החלק המספק הוא ללא ספק - לראות את הצוות מתגבש ומה שהיה חלום ומצגת לפני שנתיים הופך להיות אמיתי ומצליח. הרגעים הפחות טובים הם כשדברים קורים בכיוון ההפוך, וגם זה קורה הרבה פעמים – אבל זה חלק מלהיות יזם.

תן טיפ למי שרוצה להגיע לתפקיד דומה ?

אני מאמין שטכנולוג טוב צריך הבנה עמוקה בביזנס, תבין את השוק, את הלקוחות ואת המוצר. אתה צריך מיומנות גבוהה בשלושה תחומים: יכולת להוביל אנשים, להבין את הלקוחות ואת השוק ויכולת ביצועית גבוהה, ואם אתה גם יודע לכתוב קוד מעולה זה יתרון. החיבור העיסקי הוא קריטי לתפקיד טכנולוגי בכיר וזה גם מה שעושה את התפקיד למעניין ומאתגר.

מה העובדים שלך לא יודעים עליך? שהייתי גם רוצה לכתוב קוד אבל אני פוחד מהביקורת והסטנדרטים הגבוהים.

איפה אתה רואה את עצמך בעוד 5 שנים? אחרי שבוב תהפוך להיות חברה גלובלית מצליחה אני אקח חופש בלתי מוגבל לטייל.

מה רצית להיות 'כשהיית קטן'? גדול

שיתוף