אמרי גולדברג
VP R&D
Cymmetria

אמרי עובד ב-Cymmetria, חברת אבטחת מידע המפתחת טכנולוגיות הטעייה לתוקפים מזה כשנתיים. לפני כן הוא היה ברילוקשיין עם משפחתו בבוסטון בעקבות מכירת הסטארטאפ הקודם שלו Desti, שפיתחה טכנולוגיית חיפוש מקומות על ידי שימוש באלגוריתם שפה טבעית ובינה מלאכותית, ל-HERE (לשעבר חברת בת של נוקיה). השכלתו כוללת תואר במתמטיקה ומדעי המחשב מהאוניברסיטה הפתוחה.

מה זה אומר להיות מנהל פיתוח בחברה?

זה אומר להיות אחראי על חלק ניכר מהקשר עם לקוחות סימטריה, ולמעשה, אני מנהל את ה- sales engineering. כלומר, אני אחראי על חדשנות טכנולוגית בחברה ומחפש אחר כיוונים חדשים - טכניים או עסקיים שיביאו להצלחת החברה, כמו גם גם מעורבות בתכנון המוצר שלנו.

מהו הפרויקט שהיית הכי רוצה להיות חלק ממנו עכשיו? 

בסימטריה אני חלק מהפרויקטים שמעניינים אותי מתוקף תפקידי ואני גאה לקחת בהם חלק. בעולם כולו פרויקטים אחרים שהיו מעניינים אותי הם פרויקטים מגניבים כדוגמת הפרויקטים של SpaceX, או של Boston Dynamics, אבל זה לא שאני רוצה לעבור עכשיו לאף אחת מהחברות האלו.

תן טיפ למי שרוצה להגיע לתפקיד דומה

אני חושב שהדרך לגדול לתפקיד דרך סטארטאפ קטן היא באופן משמעותי יותר מהירה מאשר לגדול בחברה גדולה. זה נכון למגוון רחב של תפקידים, וגם עבור תפקיד ה-CTO. כדי להגיע לתפקיד ה-CTO בדרך הזו, בשלב מסוים יש צורך להצטרף לסטארטאפ כפאונדר/ית.

מה החלק המספק ביותר בתפקיד, ואילו רגעים פחות? 

החלק המספק ביותר בתפקיד הוא כאשר פרויקט שאנחנו עושים - מצליח. כשתפסנו תוקף אצל לקוח, או לאחרונה כשתפסנו את ה-red-team. רגעים יותר קשים (אך לא בהכרח פחות מספקים) עשויים להיות לפעמים ההתמודדות עם עובדים: לוודא שהם מרוצים, אפקטיביים בעבודתם ותומכים ביעדים של החברה.

אני חושב שהדרך של לגדול לתפקיד דרך סטארטאפ קטן היא באופן משמעותי יותר מהירה מאשר לגדול בחברה גדולה.

איפה אתה רואה את עצמך בעוד 5 שנים? 
אחרי הצלחה עסקית משמעותית של סימטריה, עובד על פרויקטים מעניינים ומאתגרים.

מה רצית להיות 'כשהיית קטן'?
בגיל 15 החלטתי שהפוקוס שלי הולך להיות מחשבים (בניגוד לפיסיקה נניח). מאז ידעתי שאני רוצה להיות מתכנת שבונה דברים מעניינים. עוד לפני כן אהבתי תכנות, ואם אני זוכר נכון - נראה לי שרציתי להיות חוקר מפורסם.

שיתוף