ערן זינמן
CTO
Monday/Dapulse

ערן הקים את monday (לשעבר dapulse), המפתחת מערכת לניהול פרויקטים ותקשורת בארגונים לפני 4.5 שנים. הוא מחזיק בתואר ראשון בהנדסת חשמל ומדעי המחשב מאוניברסיטת תל אביב. לפני כן עבד בחברת Conduit, שעוד הייתה חברה קטנה, ושם לקח חלק בהקמת חטיבת המובייל של החברה. לפני כן היה לו סטארטאפ בשם Othersay שהיה מנוע חיפוש לתגובות גולשים, ולמרות הפוטנציאל הוא ונסגר. זינמן החל לתכנת בגיל מאוד צעיר ותמיד נמשך לתכנות ובניית מוצרים, ואת הסטארטאפ הראשון שלו הוא הקים בגיל 14.

מה זה אומר להיות CTO בחברה?

התפקיד של ה-CTO משתנה מאוד לאורך החיים של החברה. בימיו הראשונים של הסטארטאפ הייתי עסוק רוב היום בכתיבת קוד ובהקמת ותחזוק השרתים שלנו. בהמשך, עסקתי יותר בניהול צוות הפיתוח ונתינת פידבק למתכנתים שהיו חלק מהצוות. היום אני פחות מתעסק בקוד ויותר מכוון את צוותי הפיתוח השונים וכמובן מתעסק עם המון היבטים אחרים של החברה כמו גיוס כספים, מכירות, נתונים פיננסים ולחשוב מה הדבר הבא שיכול לבצע אימפקט בחברה.

מה הפרויקט שאתה הכי גאה בו?

חוץ מהמוצר שלנו, אני מאוד גאה במערכת ה-BI שהקמנו שנקראת BigBrain. הקמנו אותה בשלב דיי מוקדם של החברה והשקענו בה המון. יש שם את כל הנתונים של החברה והיום כל עובדי החברה עובדים בה במהלך היום. המערכת משרתת כמעט את כל הצוותים בחברה (מכירות, תמיכה, שיווק וכו׳) ומאפשרת לנו לקבל בזמן אמת תמונה של כל מה שקורה בחברה בכל רגע נתון. זה לא טריוואלי להשקיע בדבר כזה, במיוחד כשאתה סטארטפ קטן, אבל היום זה ממש מכפיל כוח ובעזרת הכלי הזה אנחנו יכולים להמשיך ולצמוח במהירות. יותר חשוב מהכל, אנחנו מאוד מאמינים בשקיפות בחברה. כל הנתונים של החברה זמינים לכולם בחברה בלי צנזורה ו-BigBrain הוא זה שמאפשר לנו לשתף את המידע עם כולם. אני חושב שהסוד הוא לא רק לשתף את המידע, אלא גם להנגיש אותו שיהיה זמין, קריא וברור לכולם. ההחלטה לשתף את כל האנשים בחברה בכל הנתונים הייתה אחת ההחלטות הטובות שקיבלנו בתחילת הדרך.

תן טיפ למי שרוצה להגיע לתפקיד דומה

כשהייתי יזם צעיר (בסטארטאפ האחרון שנכשלתי בו לפני monday.com) חשבתי שאני יודע הכל ואין סיבה שאני לא אצליח עם הסטארטאפ שלי. אני חושב שמאוד חשוב לעבוד בחברה (עדיף סטארטאפ, ואחד כזה שאתה מעריך) במהלך הדרך בשביל להגיע למקום שבו אתה יכול להקים סטארטאפ ממקום יותר בשל. בהיבט הזה החוויה ב-Conduit הייתה מאוד משמעותית מבחינתי ולמדתי ממנה המון.

אנחנו לא מחפשים למכור. מבחינתנו Wix הם מודל בשבילנו לאיך לבנות חברה בינלאומית סופר מוצלחת מישראל ולכבוש את השוק

מה החלק המספק ביותר בתפקיד, ואילו רגעים פחות?

אני מאוד נהנה לראות את כל צוות הפיתוח עובד ועושה דברים מדהימים. כיף לראות קבוצה של אנשים עובדת ביעילות, באיכות ובכיף כזה. מאוד מספק לראות ארגון R&D שמתפקד טוב, ושלכל אחד ואחד אכפת מאוד מהמוצר, מהאיכות שלו ומכל אחד ואחד מהמשתמשים שלנו. לפעמים בא לי קצת לרשום קוד כי זה משהו שאני מאוד נהנה ממנו והיום כמעט שלא יוצא לי. לפעמים זה קצת מתסכל אבל אני מבין שזה הדבר הנכון לעשות.

מה העובדים שלך לא יודעים עליך?

בסטארטאפ הקודם שלי השקעתי המון כסף אישי. בנינו מנוע חיפוש, היינו צריכים לשכור המון שרתים ולא הייתה לנו משכורת. עשינו המון טעויות. אני זוכר שיום אחד קיבלתי טלפון מהבנק שנגמר לי הכסף בחשבון הבנק ואני במינוס. הבנתי שכנראה הגיע הזמן להפסיק. זאת הייתה החלטה רגשית לא פשוטה אחרי שהשקעתי בסטארטאפ כמעט שנה וחצי, אבל פשוט עברתי הלאה. שבועיים אחרי זה התחלתי לעבוד ב-Conduit.

איפה אתה רואה את עצמך בעוד 5 שנים?

עדיין ב-monday.com. רועי ואני רוצים לבנות חברה גדולה ובסופו של דבר להנפיק את החברה. אנחנו מאמינים שאנחנו מסוגלים לעשות את זה. השוק שלנו הוא אין-סופי ואנחנו צומחים בקצב סופר מהיר. אנחנו לא מחפשים למכור. מבחינתנו Wix הם מודל בשבילנו לאיך לבנות חברה בינלאומית סופר מוצלחת מישראל ולכבוש את השוק.

מה רצית להיות 'כשהיית קטן'?

אני כבר החלטתי כשהייתי קטן. קיבלתי את המחשב הראשון שלי בגיל 6 ובגיל 8 התחלתי לתכנת. ידעתי שזה מה שאני רוצה לעשות כל החיים.

שיתוף