אליק רוזנבוים
מנהל מוצר 
Colu

אליק רוזנבוים גר בתל אביב עם אשתו ובנו ומנהל יחסי שלום שלום עם החתול שלו. בשנה ושלושת החודשים האחרונים הוא משמש מנהל המוצר של Colu, והניסיון שלו מגיע מתחום ה-BI והדאטה. בעברו עבד במגוון סטארטאפים כאחראי על ניתוח מידע, אבל גם על המערכות שאוספות אותו כך שבכל זאת יש לו רקע טכני.

על איזה מוצר אתה עובד כיום? 

הארנק הדיגיטלי של קולו.

אתם פועלים בכמה קהילות ברחבי העולם, יש הבדל ביניהן? 

בקהילות שלנו בחו״ל הרבה בולט יותר המרכיב האידאלוגי. לאנשים חשובה הסביבה המקומית שלהם, והם מחפשים כלים שיאפשרו להם לחזק את הזהות ואת השייכות שלהם לקהילה.

מהו האתגר הכי משמעותי שאיתו התמודדת עם כניסתך לתפקיד?

לפני שהגעתי לקולו המוצר העיקרי של החברה יועד למפתחים, כך שהאתגר הכי משמעותי היה לייצר תרבות עבודה סביב משתמשים. זה דרש שינויים בסדרי עבודה, הטמעה של מערכות נתונים וכינון מנגנוני למידה על מנת שנוכל לבחון את היעילות של הפעולות שלנו בכל רגע נתון.

המטרה היא למזער את הזמן הנדרש עד שהמוצר מגיע למשתמש. בשביל זה אני תלוי בהרבה אנשים מוכשרים, שאותם אני צריך להוביל ולהניע מתוך שכנוע ולא מתוך סמכות

מהו המוצר שאתה לא יכול בלעדיו?

כדורגל.

מה זה אומר להיות מנהל מוצר?

המטרה היא למזער את הזמן הנדרש עד שהמוצר מגיע למשתמש. בשביל לעשות את זה אני תלוי בהרבה אנשים מוכשרים, שאותם אני צריך להוביל ולהניע מתוך שכנוע ולא מתוך סמכות. להיות מנהל מוצר זה להוציא את המיטב מהאנשים סביבך, לסמוך עליהם, להעצים אותם ולתת לשלם להיות גדול מסכום חלקיו.

באילו כלים אתה משתמש הכי הרבה בעבודתך?

שיחות פנים מול פנים.

על איזה מוצר בארץ או בעולם הכי היית רוצה לעבוד ולמה?

אין לי מוצר מסוים, אבל אני אוהב לעבוד עם מוצר שמשתמשים בו ביומיום. חשוב לי לייצר חוויית משתמש שקופה ופשוטה שפותרת בעיה בעולם. אני מאמין שמשתמשים יעריכו את המוצר יותר אם הוא יאפשר להם להתמקד בדברים החשובים להם.

שיתוף