ד''ר עינת אור
CTO
SimiliarWeb

עינת הצטרפה ל-SimilarWeb, חברת מדידת האתרים והמובייל הישראלית, לפני כשלוש שנים, וזו היא הפעם הרביעית שבה היא מכהנת בתפקיד ה-CTO. בעבר היא הובילה את צוותי הטכנולוגיה בחברות Earnix, Extreme Reality ו-Corrlix. היא מהנדסת בעלת PhD במתמטיקה מאוניברסיטת תל אביב.

מה הוא הפרויקט הכי מורכב (אך גם אולי ההכי מספק) שהיית מעורבת בו?

בשבילי, פרויקט אחד אינו העיקר אף פעם. אני לא מאמינה בתרבות המטפחת גיבורים, אלא בתרבות המטפחת מצוינות לאורך זמן. אני אוהבת לפתור בעיות. כמנהל פיתוח נמצאת תחת אחריותי מערכת מורכבת מבחינת תוכנה ואלגוריתמים אך לא פחות מכך של אנשים, מבנה אירגוני ומערכות יחסים. בכל מקרה שבו אני פותרת בעיה או משפרת דבר מה במערכת המורכבת הזאת, אני נהנית ומרגישה סיפוק מכך שתרמתי ליצירה המורכבת הזאת לתפקד טוב יותר.

מהו הפרויקט שהיית הכי רוצה להיות חלק ממנו עכשיו?

הפיתוח של SimilarWeb. אם הייתי רוצה להיות חלק ממשהו אחר, הייתי פשוט עושה את זה. אני הולכת עם מה שמושך אותי.

תני טיפ למי שרוצה להגיע לתפקיד דומה

מנהיגות בתחום טכנולוגי דורשת יכולת מקצועית יחד עם תכונות של מנהיגות. מצוינות ונכונות לקחת אחריות מלאה על מעשיך הן שתי התכונות החיוניות בעיני. בעזרתן תוכל\י לעורר את אמון הסביבה בהחלטותיך, ולהתפתח כמוביל\ה. בנוסף, שיפור מתמיד הוא תהליך שעוברים עם שותפים לדרך: מנהלים, קולגות ועובדים. למד\י מכולם.

בשבילי, פרויקט אחד אינו העיקר אף פעם. אינני מאמינה בתרבות המטפחת גיבורים, אלה בתרבות המטפחת מצוינות לאורך זמן.

מה העובדים שלך לא יודעים עליך?

גדלתי במושב. כשהייתי בת 13 נהגתי בפראות בטרקטור שלנו והפכתי אותו. יצאתי ללא פגע.

בואי נדבר רגע על זה שאת אישה בתחום שלצערי נחשב מאוד גברי. את מרגישה שזה משפיע איכשהו?

אני רגילה מילדות להיות חלק מסביבה שרובה בנים\בחורים\גברים. אני מרגישה דומה לאנשים באירגון הפיתוח בלי קשר למגדר, כי הנטיות הקוגנטיביות שלנו דומות. קודמתי לאורך כל הקריירה שלי על ידי גברים שראו בי מועמדת ראויה לתפקידים שהוצעו לי ומעולם לא הרגשתי שקופחתי על רקע מיגדרי. האם ניתקלתי בשוביניזם? כמובן. האם סבלתי מהתיחסות סטראוטיפית? בהחלט. כאישה בתפקיד הובלה טכנולוגי וכחברה בהנהלה הבכירה של חברה של 400 איש, אני מרבה לחשוב על המודל שיש ליצר כדי לעודד נשים להתקדם לתפקידי הובלה בכירים. קצרה היריעה.

איפה את רואה את עצמך בעוד 5 שנים? 

אין לי מושג. אני אוהבת הפתעות.

מה רצית להיות 'כשהיית קטנה'?

רציתי להיות טייס.

שיתוף