אריאל קדם
סמנכ׳׳ל מוצרים
Knowmail

אריאל קדם, סמנכ"ל המוצר בחברת Knowmail בשנה האחרונה, משלב את תחום ניהול המוצר עם שיווק. בעברו היה מנהל מוצר ב-Fiverr CartCrunch ו-Unicell; שותף במשרד הפרסום הדיגיטלי Gimalaya; שותף-מייסד בסטארטאפ Presentip; שותף בהקמת מיזם אירועי אוכל בשם SoFo; וכן מייעץ ומלווה סטארטאפים וחברות בסדרי גודל שונים בעולמות ניהול המוצר, מובייל ושיווק.

על איזה מוצר אתה עובד כיום?

חברת Knowmail מפתחת מנוע AI שמטרתו להפוך עובדים בארגונים גדולים ליעילים ומרוצים יותר על ידי פתרון של אחת הבעיות הארגוניות הגדולות ביותר - אימיילים. אנחנו מפתחים אפליקציות דסקטופ, מובייל, Voice וממשקים לעוזרות אישיות, שכל מטרתן היא להקל ולשפר את התנהלות העובדים עם המיילים העמוסים שלהם.

מהו האתגר הכי משמעותי שאיתו התמודדת עם כניסתך לתפקיד?

להכיר תחום שהיה זר לי לחלוטין. אין ספק שריבוי מיילים היא בעיה שכולנו חושבים שאנחנו סובלים ממנה, אבל ההבנה שיש אנשים שמקבלים מאות רבות של מיילים ביום ופשוט לא יכולים לעבוד עם הכלי הזה הייתה די חדשה לי. בנוסף, בפעם הראשונה התחלתי לעבוד מול צוות AI/ML והייתי צריך לבנות רודמאפ מוצרי שירוץ במקביל לרודמאפ של צוות ה-AI. זה חתיכת אתגר ומחייב חשיבה של 6-3 חודשים מראש, מכיוון שהמחקר והתוצרים שלהם ארוכים משמעותית.

על איזה מוצר בארץ או בעולם הכי היית רוצה לעבוד ולמה?

ללא כל צל של ספק - Yelp. זה מוצר שיכול לחבר את אהבתי לניהול מוצר, אוכל ועזרה לאנשים שרוצים לאכול טוב.

מה זה אומר להיות מנהל מוצר?

קודם כל להיות מסוגל לעזור לחברה שבה אני עובד לעמוד ביעדים העסקיים שלה. איך עושים את זה? על ידי בניית מוצרים שאנשים אוהבים. ואיך עושים את זה? המון תקשורת וחיבור בין אנשים - תקשורת פנים ארגונית עם בעלי עניין, תקשורת עם צוות המוצר והפיתוח, וכמובן המון תקשורת עם לקוחות בכל שלבי המוצר.

מה העובדים שלך לא יודעים עליך?

לפני מספר שנים התחלתי לכתוב ספר. יש בו כבר פרק ורבע, ואני מקווה שלקראת גיל 40 אצליח להמשיך לכתוב.

אין ספק שריבוי מיילים היא בעיה שכולנו חושבים שאנחנו סובלים ממנה, אבל ההבנה שיש אנשים שמרוב מיילים פשוט לא יכולים לעבוד עם הכלי הזה הייתה חדשה לי

מה הטיפ הכי מועיל שאתה יכול לתת לנו לסידור המייל?

לקבוע עם עצמכם פגישות ביומן שבהן אתם מטפלים במיילים, ועדיף שעה בצהריים ושעה בערב לפני שהולכים הביתה.

מה המוצר שאתה לא יכול בלעדיו?

זה קל, פייסבוק. אני כל כך מכור, עד שאשתי קוראת לפייסבוק אשתך השניה. אני מאמין גדול באנשים, ובקשר בין אנשים בחיים האמיתיים, ופייסבוק מאפשרת לי להרחיב את מעגל החברים ה"ווירטואליים" שלי, ומשם קצרה הדרך ליצירת חברויות בעולם ה"אמיתי". למה הגרשיים? כי מבחינתי אין כבר הבדל בין העולמות.

שיתוף